Piękno zaklęte jest w stali

Stal malowana proszkowo

Stal malowana proszkowo - stal „czarna” malowana techniką proszkową. Określenie „stal czarna” nie odnosi się do koloru tej stali. Tym hasłem określa się zwyczajną stal hutniczą, która jednak jest podatna na warunki otoczenia – a zwłaszcza wilgoć – czego efektem jest pojawiająca się rdza. Aby zabezpieczyć elementy stalowe przed nieporządanym wpływem otoczenia stal malowana jest metodą proszkową co pozwala nadać elementom bardzo szerokie efekty zarówno pod kątem kolorystyki (pełna paleta RAL) jak również fakturowania powierzchni  np. mat, półmat, połysk. 
Poprzez malowanie proszkowe każdy element można dopasować do koncepcji i kolorystyki całego wnętrza. Technika ta charakteryzuje się dużą trwałością i stosowana jest również do zabezpieczania elementów stalowych znajdujących się na zewnątrz budynków (konstrukcji stalowych, mebli ogrodowych, ogrodzeń i bram). 
Samo malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie pokryte farbą elementy są wypalane w temperaturze 140-200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.  

Więcej informacji odnośnie usług technicznych jakie świadczymy w zakładce: https://decosteel.pl/uslugi-techniczne/

Nasz instagram

Copyright © Decosteel Sklep 2018.
Projekt i wykonanie - freeline.pl.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij